Noc duchov, tekvíc a strašidiel na hrade Strečno

Považské múzeum v Žiline pozýva všetkých nadšencov a priaznivcov strašidelných prehliadok hradu Strečno na poslednú tohoročnú nočnú prehliadku. Podujatie Noc duchov, tekvíc a strašidiel v stredu 31. októbra 2012 symbolicky ukončí sériu strašidelných prehliadok, počas ktorých návštevníci mohli niekoľkokrát spoznávať tajomstvá nočného hradu.
Diváci sa tento krát okrem iných prízrakov stretnú  so svalovcom, ktorému v ten večer určite nebude zima, katom, ktorý rád sedáva v hradnej kuchyni, ale aj výnimočným duchom hudobníkov hrávajúcich v hradnej kaplnke. Už tradičným vyvrcholením večera bude scénka divadelno-improvizačnej skupiny Kapor na scéne. ,,Na hlavnom nádvorí ponúkneme skutočný príbeh o tom, ako Jack Rozparovač prišiel k svojej povesti a akú úlohu v tom zohrala hmlistá, posledná októbrová noc,“ dodala Michaela Pastorková, členka skupiny Kapor na scéne.  Sezónu 2012 na hrade symbolicky ukončia delostrelecké salvy Strečnianskych hradných delostrelcov.
Noc duchov, tekvíc a strašidiel na hrade Strečno sa uskutoční v stredu 31. októbra 2011 od 18,00h do 21,00h s posledným vstupom o 20,30 h. Organizátorom je Žilinský samosprávny kraj a Považské múzeum v Žiline.

Scroll to Top