Turzov svadobný dar čaká na snúbencov

miesto:  Incheba – Expo, Bratislava
termín: 3. február 2012

II. ročník súťaže Svadobný dar palatína Turzu, ktorej víťazov spoznáme na najväčšom slovenskom svadobnom veľtrhu v Bratislave začiatkom februára 2012, opätovne potvrdil, že snúbenecké páry z celého Slovenska majú veľký záujem zrealizovať svoju svadbu práve v priestoroch renesančného Sobášneho paláca v Bytči.
Návšteva vytypovaných kultúrnych skvostov severozápadného Slovenska spojená so zbieraním pečiatok do Mapy  Poklady múzeí žilinského kraja bola hlavnou podmienkou aj II. ročníka súťaže. Splnilo ju všetkých pätnásť párov, ktoré sa do súťaže zapojili. Okrem expozícií Považského múzea v Žiline navštívili snúbenci na Orave Oravský hrad a Oravskú lesnú železnicu, na Kysuciach kaštieľ Radoľa a na Liptove  skanzen Vlkolínec a hrad Likavka. „Sme šťastní, že sa nám podarilo vyhrať súťaž a zrealizovať našu svadbu ako v rozprávke v priestoroch Sobášneho paláca. Tím, čo plánujú svadbu v budúcnosti, vrelo odporúčame zapojiť sa do súťaže Svadobný dar palatína Turzu,“ povedali manželia Moščovičovci z Považskej Bystrice, jeden z víťazných párov pilotného ročníka súťaže.
Len pre zaujímavosť, do súťaže sa zapojilo rovnaký počet párov ako minulý rok. Snúbenci pochádzajú prevažne z Horného a Dolného Považia, ale aj z Bratislavy, Kremnice, Poltára, Nových Zámkov. Zastúpený je napríklad aj taliansky Janov či britský Bristol. Zo strany súťažných párov je záujem uskutočniť svadbu najmä v letných mesiacoch. Jeden z párov zo Žiliny sa zúčastnil súťaže už druhý krát. „ Aj tento rok dva vylosované páry čaká nielen svadba v Sobášnom paláci v Bytči, uvítací ceremoniál palatínom Turzom, ale aj ďalšie hodnotné dary. Touto cestou by som sa chcel poďakovať partnerom a sponzorom súťaže za to, že aj vďaka nim zostanú víťazným budúcim manželom neopakovateľné zážitky na ich dôležitý deň v živote,“ dodal na záver Boris Schubert, riaditeľ Považského múzea v Žiline.
Vylosovanie II. ročníka súťaže Svadobný dar palatína Turzu o svadbu v Sobášnom paláci v Bytči v roku 2012 sa uskutoční na Svadobnom veľtrhu v bratislavskej Inchebe – Expo, dňa 3. februára 2012 o 15,00h, hala B- stred. Organizátorom je Žilinský samosprávny kraj, Považské múzeum v Žiline a  Štúdio Škerák Bratislava.

Scroll to Top