Z pretekov na chodúľoch do rozprávok na hrade

Netradičná súťaž Chodúľami na hrad Strečno, ktorá mala premiéru v roku 2010, sa stáva vyhľadávaným letným podujatím na hrade Strečno. 3. ročník chodúľového výstupu až k bránam hradu sa uskutoční v sobotu 14. júla 2012. „ Už od 14,00 hod.  môžu zaregistrovaní záujemcovia začať s tréningom v chodení na chodúľoch. O 15,00 hod. začíname so súťažami ako je Chodúľový šprint a Kľučkovanie na chodúľoch. Hlavné preteky sú pripravené na 16,00 hod. Sme zvedaví, či sa podarí prekonať minuloročný rekord, kedy súťažiaci vyšiel na hrad len za sedem minút,“ uviedla Katarína Tabačková, organizátorka podujatia a riaditeľka Inštitútu vzdelávania a starostlivosti v Žiline. Ponuka športovej soboty bude bohatá aj na sprievodné aktivity, ktorými sú súťaže v pití piva, v zatĺkaní klincov, vo fúkaní balónov alebo v streľbe z luku. Novinkou podujatia bude Súboj Gladiátorov. Víkend na hrade Strečno pokračuje aj v nedeľu 15. júna 2012. Od 9,00 hod. až do podvečerných hodín  bude hrad Strečno patriť rozprávkovým bytostiam.

Rozprávky na hrade alebo Hop sa, hor sa, hrad otvor sa! si počas letných prázdnin našli množstvo detských priaznivcov. Aj tento rok sme pripravili zaujímavé prevedenia známych rozprávok. Deti sa môžu tešiť na Čerta a prefíkanú Káču, chamtivú mlynárku a jej sľub a nakoniec na Snehulienku a sedem trpaslíkov,“ povedal Boris Schubert, riaditeľ Považského múzea v Žiline. V tento rozprávkový deň sa prvýkrát na hrade Strečno predstaví s letovými ukážkami svojich dravcov mladá sokoliarska skupina Peregrinus zo Žarnovice.

Organizátorom víkendových podujatí Chodúľami na hrad Strečno v sobotu 14. júla 2012 a Hop sa, hor sa, hrad otvor sa! v nedeľu 15. júla 2012 je Žilinský samosprávny kraj, Považské múzeum v Žiline a  Inštitút vzdelávania a starostlivosti, s.r.o.

Scroll to Top