Noc duchov, tekvíc a strašidiel

noc_duchov_QR a GPS_webPovažské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Krajskou hvezdárňou v Žiline pripravujú záverečné podujatie aktuálnej sezóny na hrade Strečno – Noc duchov, tekvíc a strašidiel – 29. 10. 2014 od 18.00 – 21.00 hod.

* pozorovanie tmy i nebeských telies

* delostrelci s kaprálom Čarom namiešajú čarodeloguľu

* hradní duchovia, kostlivci, mučené duše, strigy a iné potvory

*Jack Rozparovač, “Zrod Vlkodlaka”

* čaročaj a pečená čarodobrota

„Hrad Strečno a stredovekú dedinu Paseka sme tento rok otvárali vďaka priaznivému počasiu už v závere marca. O úspešnosti tohtoročnej sezóny svedčí počet návštevníkov presahujúci 45-tisíc. Aj preto si ich chceme na záver aktuálnej sezóny uctiť pestrým a atraktívnym programom,“ povedal riaditeľ Považského múzea v Žiline Ladislav Cimerák. Hrad Strečno a stredoveká dedina Paseka v podhradí sú každoročne otvorené denne od apríla do októbra, v novembri len počas víkendov.

Na podujatí Noc duchov, tekvíc a strašidiel návštevníkov privíta Skupina historického šermu Wagus, divadelno-improvizačné zoskupenie Kapor na scéne, spolupracovníci Krajskej hvezdárne v Žiline, strečnianski delostrelci a mnohí ďalší. „Hneď na úvod podujatia bude pripravený čaročaj u Moniky, v hrade sa pobijú piráti, návštevníkov čaká stredoveká tortúra. Strigami a hradnými duchmi sa to bude na hrade len tak hemžiť. Ani dereš nezostane nepovšimnutý a v tento večer bude atmosféra v prítmí kaplnky tajomnohusľová,“ prezradila správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová. Vstup na podujatie je vhodný pre deti od 8 rokov.

Tekvice budú tento rok na hrade vďaka návštevníkom Budatínskeho rínka, ktorí ich vlastnoručne vyrežú a donesú na podujatie 25. októbra do areálu Budatínskeho hradu. Na základe prinesených tekvíc majú možnosť získať žrebovaním voľný vstup na podujatie Noc duchov, tekvíc a strašidiel.

Scroll to Top