Nočná prehliadka hradu Strečno a stredovekej dediny Paseka

Nočná prehliadka hradu Strečno_15 08_webPo úspešných troch letných nočných prehliadkach hradu Strečno a stredovekej dediny Paseka je na rade štvrtá z tohtoročnej série. Konať sa bude 15. augusta 2014 od 20.00 do 23.00 hodiny. Opäť Vás privedieme do atmosféry dávnych dôb, kde sa stretneme s oživenými významnými, ale aj zabudnutými historickými postavami.

Okrem známych tvárí z dôb minulých na Strečno zavíta aj mýtická bytosť džina v trojdimenzionálnej verzii. Naši vzácni návštevníci tak majú jedinečnú možnosť overiť si magickú silu nadprirodzenej bytosti,“ informovala správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Prostredníctvom stvárnenia divadelných adaptácií sa stretneme s množstvom komických situácií zo šermiarskeho prostredia dávnych vekov, pokúsime sa vyriešiť dilemu, či je pravda vo víne, alebo ju majú tradične ženy. Odpovede na tieto otázky nám priblíži skupina historického šermu Wagus.

Divadlo “Kapor na scéne” nám pomocou humoru pomôže rozuzliť hamletovskú voľbu “Byť či nebyť?”. Známu Shakespearovu tragédiu o zmysle života predvedie trojica improvizátorov (aj s malou pomocou divákov) v štýle commedie del arte.

Okrem „hviezd“ z historického prostredia vďaka pracovníkom Krajskej hvezdárne v Žiline budeme môcť pozorovať aj hviezdy na nočnej oblohe.

Počas nočnej prehliadky hradu bude v čase od 20.00 do 23.00 hod. sprístupnená aj stredoveká dedina Paseka. Hrad Strečno bude v tento deň v bežnej prevádzke, otvorené od 9.00 do 18.00, potom od 20.00 do 23.00 hod. Posledný vstup je o 22.30 hod.

Nočné prehliadky na hrade Strečno organizuje každoročne Považské múzeum v Žiline, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

 

Scroll to Top