Tiene hradu Strečno – nočná prehliadka 1. augusta

Tiene hradu Strečno_new_webPo úspešných dvoch letných nočných prehliadkach hradu Strečno a stredovekej dediny Paseka je na rade ďalšia. Konať sa bude 1. augusta 2014 od 20.00 do 23.00 hodiny. Do atmosféry dávnych dôb návštevníkov uvedú oživené významné, ale i zabudnuté historické postavy.

Postavy dávnej minulosti, muži a ženy vrytí do svetových a slovenských dejín, na chvíľu znova ožijú. Bránu storočí odomkne 1. augusta nočná prehliadka s podtitulom Tiene hradu Strečno,“ informovala správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová. Prostredníctvom stvárnenia divadelných adaptácií je možné dozvedieť sa o štedrosti a obetavosti uhorskej šľachtičnej Žofie Bosniakovej voči poddaným, najnovšiu francúzsku módu inšpirovanú egyptským umením predstaví cisár Napoleon Bonaparte so svojou manželkou Jozefínou. Okrem toho, hrané prehliadky so scénkami poukážu na vladárske starosti cisára Karola VI. a takisto poodhalia zákulisie blízkeho priateľstva medzi cisárovnou Sisi a jej bratrancom Ludwigom Bavorským.

Takéto jedinečné stretnutie s tieňmi príbehov dávnych dôb sprostredkujú členovia divadelnej skupiny teatro ORLUS v prvý augustový večer od 20.00 do 23.00 prostredníctvom hraných nočných prehliadok so scénkami.

Na hrad Strečno zavíta aj “krvavá” grófka Alžbeta Báthory. Na nádvorí si vychutnáte príbeh Čachtickej pani v nových súvislostiach a navyše v komediálnom prevedení vďaka divadlu “Kapor na scéne” zo Žiliny. Netradičný náhľad do života milovanej a nenávidenej “Bátoričky” (Miška Pastorková) sprostredkuje komorná Dorota (Jarka Hatiarová) a sluha Ficko (Lukáš Tandara).

Vďaka pracovníkom Krajskej hvezdárne v Žiline budeme môcť opäť aj tento piatok pozorovať nočnú oblohu.

Počas nočnej prehliadky hradu bude v čase od 20.00 do 23.00 hod. sprístupnená aj stredoveká dedina Paseka. Hrad Strečno bude v tento deň v bežnej prevádzke, otvorené od 9.00 do 18.00, potom od 20.00 do 23.00 hod. Posledný vstup je o 22.30.

Nočné prehliadky na hrade Strečno organizuje každoročne Považské múzeum v Žiline, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Scroll to Top