Hradná škola 2015 – prihlášky

HŠ_2013_1Aj tento rok nám už na hradnú bránu klope jedno z najatraktívnejších podujatí Považského múzea v Žiline, ktoré je určené žiakom základných škôl. Už po 13.-krát sa počas Hradnej školy na hrade Strečno žiaci základných škôl zoznámia so zaujímavou prácou odborných pracovníkov Považského múzea, ktorí ich interaktívnou formou vzdelávania zasvätia do tajomstiev reštaurovania, preparovania a historického bádania.

Tento rok počas Hradnej školy budú môcť žiaci navštíviť výstavu kuriozít zo zbierok Považského múzea v Žiline „Túlame sa storočiami veselo i vážne“.  Výstava bude sprístupnená verejnosti od 1. apríla do 25. júna 2015.

Hradná škola je opäť obohatená o návštevu Stredovekej dediny Paseka, kde žiaci môžu navštíviť dom rybára, pekára, liečiteľky a útulňu pre pútnikov. V areáli sa tiež nachádza ohnisko, 2 studne, javisko a detské ihrisko.

Podujatie Hradná škola je len pre vopred objednané skupiny v termínoch: 26. máj, 2., 9., 16., 23. jún. Organizátorom je Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Cena na jedného žiaka je 3€ (je možnosť platiť kultúrnymi poukazmi), pedagogický dozor nad 15 osôb: bezplatne.

V prípade záujmu je potrebné sa vopred objednať a rezervovať si termín: lukacsova@pmza.sk, alebo na čísle 0917 868 538.

Hš pozvánka

 

Scroll to Top