Žrebovanie svadobného daru palatína Turzu a bonus pre zamilovaných

Svadobný veľtrh 2015V súvislosti s blížiacim sa ďalším ročníkom súťaže o Svadobný dar palatína Turzu čaká Považské múzeum v Žiline vyhlásenie výsledkov za rok 2014. Udeje sa tak rovnako ako pred rokom, na Svadobnom veľtrhu v Bratislave.

Považské múzeum v Žiline zároveň pripravilo pre všetky zamilované páry na Valentína prekvapenie vo veži Budatínskeho hradu a v Sobášnom paláci v Bytči. „Inšpirovali sme sa milostnými zámkami, ktoré sú dôkazom lásky v metropolách ako Paríž – most Pont des Arts, Benátky a mnohé iné. My sme sa zamerali na alegóriu lásky vyjadrenej drotárskou tradíciou. Všetky zamilované páry srdečne pozývame 14. februára snúbiť lásku s drôtom,“ prezradila kultúrna manažérka PMZA Andrea Lukácsová.

Do piateho ročníka súťaže o možnosť usporiadať svadobnú hostinu v priestoroch zrekonštruovaného renesančného Sobášneho paláca v Bytči sa zapojilo 6 párov snúbencov a všetky páry splnili stanovené podmienky. Žrebovať budeme na už spomínanom Svadobnom veľtrhu v Bratislave v piatok 13. februára 2015 o 12.00 hod. v areáli Incheby.

Podmienkou snúbeneckých párov na zaradenie do žrebovania bola návšteva všetkých expozícií Považského múzea v Žiline a zároveň aspoň jednej expozície v každom ďalšom múzeu v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (Oravské múzeum P.O.H. v Dolnom Kubíne, Liptovské múzeum v Ružomberku, Kysucké múzeum v Čadci). Návšteva jednotlivých expozícií musí byť zadokumentovaná do mapy „Poklady múzeí Žilinského kraja“, ktorá je dostupná v pokladniciach všetkých expozícií múzeí v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Súťaž vyhlasuje každoročne Žilinský samosprávny kraj a Považské múzeum v Žiline, nakoľko nie je možné uspokojiť všetkých záujemcov o svadobnú hostinu v Sobášnom paláci v Bytči. Viac k podmienkam súťaže sa dozviete TU.

 

Scroll to Top