V Budatíne aj na Strečne sme cestovali v čase

Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja si aj tento rok pripravilo pre svojich návštevníkom podujatie „Cestovanie v čase“ pri príležitosti Medzinárodného dňa cestovného ruchu. Program sa 25. septembra odohrával na hrade Strečno, ale zároveň aj na Budatínskom hrade.

Na hrade Strečno boli pre návštevníkov prichystané ochutnávky dobového jedla stredovekej, rímskej a sedliackej kuchyne s ochutnávkou kávy podľa tradičného receptu v podaní Skupiny historického šermu WAGUS a Cechu Terra de Selinan. Návštevníci sa mohli interaktívne zapojiť do procesu prípravy dobových placiek, ktoré si sami nachystali a opiekli. Vyskúšali si lukostreľbu, zúčastnili sa remeselníckeho jarmoku.

V Budatínskom hrade sa pre každú skupinu návštevníkov odohrala stredoveká svadobná hostina, kde sa stoly prehýbali a víno tieklo potokom. O program sa postarala historická skupina Fringia, ktorá predviedla všetko, čo svadbe predchádzalo – súboj medzi rivalmi a zásnuby, samotnú svadobnú hostinu a nakoniec tance, do ktorých sa zapojili aj samotní návštevníci.

Scroll to Top