Oslávili sme Deň detí na hrade Strečno

Považské múzeum v Žiline zorganizoval pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na hrade Strečno podujatie pre malých i veľkých už v nedeľu 29. mája od 9.00 do 18.00 hod.

Počas tohto sviatku detí si mohol každý návštevník vyskúšať lukostreľbu, ochutnať stredovekú kuchyňu Cechu Terra de Selinan, zúčastniť sa stredovekých hier a výučby historických tancov so skupinou historického šermu Wagus. O zábavu sa postaral cirkus jedného klauna, ale aj divadelné zoskupenie Kapor na scéne, ktoré sa predviedlo s predstavením Zlatovláska. Svoj talent na hrade Strečno predviedli taktiež tancujúce psíky.

V stredovekej dedine Paseka sa návštevníci preniesli do Ázie v podaní orientálnych tancov detí aj dospelých zo skupiny Mona Abir, Zeina CVČ v Žiline a Brusničky CVČ v Žiline. Detský folklórny súbor Hájovček zo Strečna zabával detských návštevníkov so svojím programom „Pojťe deti mezi nás!“ a predviedol ukážky prác na poli, v domácnosti, ukážky prania, zabávania, ale aj hudobných nástrojov.

Okrem bohatého programu pre malých aj veľkých bol súčasťou podujatia aj remeselný jarmok a drevený kolotoč.

Stredoveká dedina Paseka bola vybudovaná z projektu „Ślemień a Strečno na spoločnej ceste cez minulosť do budúcnosti“ spolufinancovaného Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

 

Scroll to Top