Slovenské rytierske dni 2016

Dobrá správa pre priaznivcov histórie! Pozývame vás na historické podujatia organizované Žilinským samosprávnym krajom, ktoré budú plné šermu, stredovekého života a dobovej atmosféry. V poradí druhý rytiersky deň môžete s nami prežiť v nedeľu 19. júna 2016 v spoločnosti rytierov, sokoliarov, dobovej hudby a stredovekej atmosféry pod Hradom Strečno v stredovekej dedine Paseka.

Pre všetkých milovníkov histórie pripravila Žilinská župa aj tento rok sériu podujatí s historickou tematikou, ktoré sa budú odohrávať na historicky významných miestach nášho kraja. Opäť na vás čaká päť podujatí na piatich zaujímavých miestach, ktoré sa budú odohrávať počas piatich mesiacov. Je pre vás pripravený pestrý program, ktorý sa bude venovať rôznym častiam tajomného stredoveku.

Pod majestátnym Hradom Strečno, v stredovekej dedinke Paseka sme v spolupráci s Považským múzeom v Žiline pre vás pripravili zaujímavý program. Môžete sa tešiť na skupinu historického šermu WAGUS, svoje umenie vám predvedú sokoliari zo skupiny BIATEC a do stredovekej atmosféry Vás svojou hudbou naladia VRBOVSKÉ VŔBY. Pre malých aj veľkých rytierov budú pripravené akadémie, pri ktorých si môžu vyskúšať svoje rytierske schopnosti. Chýbať nebude ani tradičný stredoveký trh s originálnym dreveným kolotočom. Počas jednotlivých rytierskych dní budú pripravené pasy slovenského rytiera, do ktorých sa budú zbierať pečiatky za účasť. Za tri nazbierané pečiatky budú môcť návštevníci získať darček – knihu Templári: legendy cti a slávy.

Scroll to Top