Tradičný koncert bol plný netradičnej hudby

Považské múzeum v Žiline zorganizovalo pre návštevníkov tradičný koncert netradičnej hudby pod hrad Strečno vo štvrtok, 25. augusta 2016 o 18. hodine.

World music Bašavel plný virtuozity, emócie a nespútaného temperamentu pod hradom Strečno predstavil dve originálne zoskupenia muzikantov Gypsy Queen Project a Mojše Band.

Temperament, virtuozitu a emócie predviedla skupina Gypsy Queen Project, na čele ktorého stojí primáška Barbora Botošová, vnučka Jána Berkyho Mrenicu. Na „pomoc“ si zavolala európsky objav v štýle world music – poľskú speváčku Agátu Siemaszko, ktorá svojou interpretáciou a dokonalým priblížením sa k rómskemu koloritu prenikne do srdca každého diváka. Zarezonovali rytmy z Balkánu, Rumunska, Izraela, ale aj Moskvy.

Gypsy Queen project
Gypsy Queen Project

Mojše Band hrá predovšetkým židovskú hudbu stredoeurópskeho regiónu a prináša obraz o štýle židovského umenia známeho tiež ako luftmenschn – od polovice 16. storočia v židovskej spoločnosti vyhľadávaný špecifický žáner ľahkej zábavy. Predstavoval súbor akéhosi neviazaného dialógu spájajúceho v sebe literatúru, divadlo – no predovšetkým hudbu.

Mojše band
Mojše Band

Vstup na koncert bol voľný.

 

 

 

 

 

Scroll to Top