BikeKIA láka na jar plnú cyklozážitkov

S príchodom prvých jarných dní otvára Žilinský kraj aj novú cyklistickú sezónu. Na obľúbenom cyklochodníku BikeKIA pripravila župa bohatý program pre všetkých milovníkov tohto športu. „Prvý prechod trasou spájajúcou naše unikátne dominanty – hrad Strečno a hrad Budatín, sa uskutoční už v sobotu 8. apríla. Cyklisti odštartujú zo zadného vchodu do Budatínskeho parku na sútoku riek Váhu a Kysuce a spoločne prejdeme až do Strečna. Trasa je nenáročná, preto verím, že sa k nám pridajú malí aj veľkí cyklisti,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár s tým, že prvú časť môžu absolvovať tiež korčuliari. „Za posledných päť rokov sa nám podarilo vyasfaltovať už viac ako štyri kilometre a vytvorili sme tu jedinečný priestor pre cyklistov, korčuliarov či mamičky s kočíkmi. Otvoriť novú sezónu tak s nami môžu všetci,“ uviedol žilinský župan.

Podľa slov vedúcej oddelenia cestovného ruchu ŽSK Barbory Zigovej, jar 2017 prinesie na obľúbený cyklochodník i ďalšie dve podujatia. „Čaká nás prvomájová cyklojazda a keďže v máji oslavujú svoj deň všetky mamičky, pripravili sme pre ne 14. 5. výnimočnú Športovú chvíľku pre mamu. V aktivitách budeme pokračovať tiež v lete, športovci sa teda majú na čo tešiť,“ priblížila B. Zigová.

Jar na BikeKII bude spojená aj so súťažou Prejdi všetky trasy, objav krajské krásy. „Chceme našich obyvateľov motivovať, aby vysadli na bicykel a vyrazili spoznávať náš kraj. Fotky, ktoré nám zo svojich cyklovýletov pošlú, zaradíme do súťaže a každý mesiac vyhodnotíme tie najlepšie z nich,“ doplnila vedúca oddelenia cestovného ruchu ŽSK. Žilinský župan ďalej dodal, že Žilinský kraj je rajom pre cyklistov, preto očakáva, že fotky budú zachytávať všetky župné regióny. „Máme viac ako 2.400 kilometrov značených cyklotrás na Kysuciach, Turci, Liptove, Orave i Hornom Považí. Cyklistika sa stala veľmi populárnou a naším cieľom je naďalej pre ňu vytvárať v Žilinskej župe čo najlepšie podmienky, pracujeme preto aj na budovaní nových cyklotrás. Z Budatína povedie chodník na hranicu s Trenčianskym krajom, nové kilometre pribudnú v Rajeckej doline a prepojiť chceme tiež región Turca s Horným Považím. Pôjde o výnimočné projekty,“ zdôraznil predseda ŽSK.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

Scroll to Top