Nočné prehliadky hradu Strečno – lístky už v predpredaji

Atraktívne prehliadky hradu Strečno v nočnej atmosfére so zaujímavým programom v hrade i podhradí.

V tieto tajuplné večery  vám predstavíme príbehy troch žien – šľachtičnej Benigny, Júlie Kapuletovej a Žofie Bosniakovej. Dve z nich, Benigna a Žofia, žili priamo na našom hrade, Júlia pochádzala z talianskeho mestečka Verona. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tieto ženy nemajú nič spoločné, ale opak je pravdou. Všetky tri vošli do dejín a do povedomia ľudí a ani po mnohých rokoch neprestáva ich život budiť pozornosť. Preto sa počas štyroch nočných prehliadok na hrade Strečno vyberte s nami za tajomstvami týchto troch žien.

Atmosféru prehliadky umocní svetelný príbeh Žofie Bosniakovej. Ide o krátke zobrazenie príbehu Žofie pomocou svetla, ilúzie a tajomna večerného stredovekého hradu. Je to prvýkrát, čo bude na hrade použitá moderná technológia svetla a pohybu. Vyvrcholením každej nočnej prehliadky bude impozantná ohňová šou.

Organizátori odporúčajú priniesť si so sebou i baterky. Vzhľadom k nočnej hodine je prehliadka hradu vhodná pre deti od 8 rokov.

Zmena programu vyhradená.

Vstupenky je možné zakúpiť cez webový portál predpredaj.sk:
Základné vstupné – osoba vo veku od 16 rokov – 6,50 €
Zľavnené vstupné – osoby do 15 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP,  vojnoví veteráni – 4,50 € (zľavu uplatníte v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene).

PLAGÁT K PODUJATIU

 

 

Scroll to Top