V Budatínskom parku vysadíme nový strom

V Budatínskom parku vysadia pri príležitosti 75. výročia založenia múzea pamätný strom. Na návštevníkov čakajú v rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad v dňoch 9. – 11. júna aj ďalšie zaujímavé aktivity.

Považské múzeum v Žiline sa aj tento rok zapája do celoeurópskeho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať, vyzdvihovať a osláviť hodnoty parkov a záhrad Slovenska. V piatok 9. júna o 10. hodine vysadia v Budatínskom parku pamätný strom, ktorý venovalo občianske združenie ISA Slovensko. Skúsení arboristi prevedú ošetrovanie bútľavého stromu, ktoré bolo prefinancované vďaka výhre v súťaži o slovenský Strom roka 2016. Pridajú aj ukážky techník lezenia na stromy. Piatkové dopoludnie je zároveň vyhradené na prednášku o chránených stromoch pre vopred objednaných školákov.

Pri kaplnke bude v týchto dňoch voľne prístupná exteriérová výstava kresieb rastlín a vtákov Klenoty Budatínskeho parku a okolia. Vystavené budú historické tlače vzácnych aj bežných skvostov z našej prírody, ktoré sa vyskytujú v parku a v žilinskom regióne. Budatínsky park je verejnosti prístupný denne v čase od 6. do 22. hodiny.

Históriou a súčasnosťou parku návštevníkov v nedeľu o 10.00, 12.00 a 14.00 hod. prevedie botanička Považského múzea v Žiline Květa Kicková. Prehliadky budú začínať pri historickom stane, v ktorom budú prezentované aj fotografie z histórie parku. Vstup na tieto prehliadky je voľný. Nedeľné popoludnie (15.00 hod.) spestria opäť praktické ukážky techník lezenia na stromy v prevedení arboristov z ISA Slovensko.

Scroll to Top