Výstava 5+5 v Budatínskom hrade: David Reitšpís, Peter Pyppo Dlhopolček a diela inšpirované prírodou

Dvaja žilinskí výtvarníci, dva rozdielne výtvarné prístupy a 10 prác inšpirovaných lokálnou faunou a slovenskými pohoriami. To je Výstava 5+5, ktorú si môžete už od 16. 7. 2018 pozrieť v kaplnke Budatínskeho hradu.

David Reitšpís je žilinský výtvarník zameriavajúci sa na tvorbu drevených plagátov s využitím kombinácie CNC vypaľovania a farby. V tomto procese hľadá rovnováhu medzi celkovou symetriou a konkrétnym tvarom. Jeho ťažiskovými témami sú príroda a železnice. Na výstave prezentuje päť koncepčných grafík s motívom kopcov slovenských pohorí. Medzi inými napríklad Malý Kriváň, Rysy či Ďumbier. (davidreitspis.com)

Druhým výtvarníkom je Peter Pyppo Dlhopolček, grafický dizajnér a výtvarník zo Žiliny, zakladateľ ateliéru Profigrafik.sk. Ako dizajnér sa venuje okrem iného najmä 2D grafike a ilustrácii. Vystavované plagáty z jeho dielne sú na tému fauny žijúcej v Budatínskom parku. Pre túto výstavu vytvoril sériu s použitím vektorovej grafiky. Nájdete na nej pinku lesnú, užovku či netopiera Raniaka hrdzavého. (profigrafik.sk)

Výstava bude prístupná verejnosti od 16. 7. 2018 do 31. 8. 2018 , otvorené celý týždeň od 9.00 do 17.00 hod. Viac informácií získate priamo v Budatínskom hrade alebo na webovej stránke www.pmza.sk a www.profigrafik.sk.

 

 

Scroll to Top