Deň detí na hrade Strečno

Deň plný usmiatych a šťastných detí. Taká bola nedeľa 2. júna na hrade Strečno. Tisícky návštevníkov zlákal atraktívny program a určite aj slnečná obloha. Pri vstupe do hradu na nich čakali rôzne hry od pracovníkov Považského múzea. Hneď za chrbtom Čaro so svojou družinou chystali delo, ktoré bolo počuť už diaľky. Tí odvážnejší im ho dokonca pomáhali dobíjať.

Prehliadka hradu ušla rýchlo, keďže na každom rohu boli prichystané ďalšie hry. Potom sa deti s rodičmi usadili na nádvorí, kde netrpezlivo čakali na hlavný program. V pravidelných časových intervaloch sa striedali sokoliari sv. Bavona, divadlo Kapor na scéne a rytieri zo skupiny Vir Fortis.  Spoločne híkali pri preletoch mohutných vtákov, chichúňali sa na rozprávke Škaredé káčatko a smelé deťúrence boli i pasované za rytierov. Šašo prekvapil pohotovosťou i nebezpečne vyzerajúcimi trikmi.

Stredoveká dedina Paseka ožila stánkami remeselníkov a tých najmenších potešil i drevený kolotoč. S balónmi a lízankami v ruke odchádzali na pohľad unavení, ale istotne spokojní.

The gallery was not found!
Scroll to Top