Deň rodiny

V areáli Budatínskeho hradu sa bude konať 2. ročník  podujatia pre rodiny s deťmi. Počas dňa plného aktivít sa spoločne zabavia všetky vekové kategórie.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský samosprávny kraj sa i tento rok pripojí k oslavám, ktoré sa konajú po celom svete pri príležitosti Svetového dňa rodiny vyhláseného Organizáciou spojených národov. Deň rodiny s atraktívnym programom bude v areáli Budatínskeho hradu v nedeľu 19. mája.

Tvorivé dielne a aktivity pre rodiny s deťmi, bohatý kultúrny program, ale i škola tanca, či zážitkové aktivity so psíkmi sú pripravené pre návštevníkov v areáli Budatínskeho parku od 14-tej hodiny. Na hlavnom pódiu sa predstaví víťaz šou Zem spieva Martin Repáň, folklórny súbor Lieska zo Žiliny, ale i DorisDay Band či Nebeská muzika. Novinkou bude premietanie kvalitných filmov vo Východnom paláci.

Na detských návštevníkov budú v areáli parku čakať stanovištia viac ako 10-tky neziskových organizácií, ktoré si pre nich pripravili zábavné aktivity a netradičné úlohy. Účasť na nich si deti zaznačia do mapky, ktorú každá rodina dostane pri vstupe. Odmenou za splnenie určitého počtu aktivít bude sladký darček.

Záštitu nad podujatím prevzala žilinská županka Erika Jurinová. ,,Od začiatku sa prezentujeme ako kraj priateľský k rodinám. Snažíme sa rodinám vytvárať také podmienky, aby bol pre nich život v našom kraji jedinou a najlepšou voľbou. Zaviedli sme rodinné vstupné do našich múzeí a hradov, vybudovali sme detské kútiky v kultúrnych i v zdravotníckych zariadeniach, zrušili sme poplatky za pôrody v župných nemocniciach, na pomoc rodinám v núdzi sme zriadili Nadáciu ŽSK a Centrum rodinnej podpory,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová. ,,Pokračovaním v našich pro-rodinných aktivitách je aj podujatie Deň rodiny, ktoré vlani prilákalo do Budatína niekoľko tisíc návštevníkov. Chceme umožniť rodičom, starým rodičom a blízkym na chvíľku uniknúť od starostí, aby mohli spoločne stráviť vzácny čas a zabaviť sa pri tom,“ dodala županka.

Do prípravy Dňa rodiny v Budatínskom parku sa tento rok zapojilo i mesto Žilina. ,,Keďže spolupráca Žilinskej župy a mesta Žilina je na veľmi dobrej úrovni, rozhodli sme sa spoluorganizovať túto pro-rodinnú akciu pre rodiny s deťmi. Je to prirodzená súčasť nášho spoločného fungovania v Žiline a tak radi priložíme ruku k dielu. Je to už v poradí druhý ročník a veríme, že ľudia budú opäť spokojní,“ uzavrela Barbora Birnerová, 2. zástupkyňa primátora Žiliny a poslankyňa ŽSK.

Na Dni rodiny v Budatínskom parku spolupracuje Žilinský samosprávny kraj, mesto Žilina, Krajské kultúrne stredisko, Považské múzeum v Žiline a Nadácia na podporu rodiny ŽSK.

Scroll to Top