Hrad Strečno otvára letnú sezónu

Na hrade Strečno začína letná sezóna. Svoje brány otvára po niekoľkých mesiacoch v pondelok 16. mája 2022. Zatvorený bol od októbra minulého roka, nakoľko sa pokračovalo v ďalšej etape reštaurovania interiéru severného paláca a sakristie a aj v tomto čase ešte prebieha rekonštrukcia hlavnej brány. „Keďže rekonštrukčné práce nie sú ukončené a návštevníci nebudú môcť vidieť expozíciu archeológie, počas tejto doby sme znížili vstupné na bežné prehliadky. Veríme, že kompletná prehliadka hradu bude umožnená od polovice júna,“ vysvetlila správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Slávnostné otvorenie letnej sezóny a zároveň Deň detí sa bude konať v nedeľu 29. mája. Program bude naozaj bohatý. „Malých i veľkých čaká deň plný hier a zábavy. Od 10. do 17.00 vystúpia sokoliari sv. Bavona, skupina historického šermu Vir Fortis, členovia združenia Cech Terra de Selinan, detský folklórny súbor Lieska – SZUŠ Anima Libera, divadlo Saša Jaša a Saša Bela, chýbať nebudú historické remeslá či ochutnávka stredovekej kuchyne,“ pozýva K. Repáňová. Návštevníci budú po hrade chodiť samostatne a vychutnávať si všetky aktivity, ktoré sú pre nich pripravené.

2 názory na “Hrad Strečno otvára letnú sezónu”

  1. Dobrý deň,
    to naozaj za výklad v cudzom jazyku pýtate 15 €? Cestovný ruch po slovensky?! Prečože tak asi zahraniční návštevníci k nám nechodia? Asi by sa pred príchodom na Slovensko mali naučiť náš jazyk, čo vy na to?
    Pani v dôchodkovom veku na východe Slovenska, ktorá sprevádza v dedinskom kostolíku, sa pýtala, či nepotrebujeme výklad v angličtine, keďže našu skupinu počula hovoriť týmto jazykom. Bezplatne!!!

    1. Považské múzeum

      Dobrý deň, 15 eur sa platí za výklad pre vopred objednanú skupinu ľudí, ktorí prídu spoločne a žiadajú prehliadku v cudzom jazyku. Takto budú mať zaručené, že výklad dostanú. Za bežných okolností majú cudzinci k dispozícii bezplatne text minimálne v anglickom a nemeckom jazyku, ktorý si môžu počas prehliadky čítať.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top