Dračie dni

Vstúpte do sveta drakov, víl a odvážnych rytierov, v ktorom ožijú tie najkrajšie legendy. Rodinný festival Dračie dni prichádza na Budatínsky hrad už počas víkendu 13. a 14. augusta 2022. Tešiť sa môžete na originálnu rozprávku s hereckým obsadením, sprievodný program plný zábavy a pestré stánky hradného jarmoku.

Na Budatínskom hrade Vás privíta dobrý kráľ, ktorého stvárni obľúbený herec Marko Igonda. Rozprávkou vás spolu s ním prevedú aj ďalší skúsení herci, ktorých poznáte z festivalov, divadla aj televíznych obrazoviek. Spoločne vás prevedú príbehom plným fantázie, v ktorom sa dobro stretne v zápase so zlom.

Sami si však neporadia! Príďte našim hrdinom na pomoc v náročnej úlohe tohto leta. Zachráňme spoločne malého dráčika Arnošta pred intrigami zloducha Zloboja. Prežijeme tak spolu dobrodružstvá, počas ktorých deti zapojíme priamo do dračej rozprávky. Popri nej máme pre Vás nachystaný aj celodenný program plný hier a zábavy.

Kráľovskú slávnosť zaháji dvojica hradných šašov. Vedia žonglovať, na chodúľoch pochodovať aj zábavnými príbehmi úsmevy vyčarovať. Medzi dračími rozprávkami na Vás potom čaká predstavenie „Ako šašo princeznú zachránil“ v podaní divadla ZáBaVKa. Len pozerať však nestačí, a preto bude k nemu rovno aj tanečná škola. O ďalší kus zábavy sa postarajú rytieri občianskeho združenia Schatmansdorf. Keď práve nebudú brániť kráľa Marka, zabezpečia pre Vás lukostreľbu, maľovanie na tvár, no hlavne, výcvik malých rytierov. Nie nadarmo, budeme ich totiž potrebovať v rozprávke!

Počas celého dňa sa môžete tešiť aj na bohatú ponuku hier a aktivít, ktoré pre Vás pripravilo občianske združenie POP Akadémia. Pripravili si pre Vás napríklad tunel odvahy, maxi človeče nehnevaj sa, bublinový dážď či najväčšie plyšové srdce na svete. Priestor fantázii môžete prenechať v kreatívnej dielničke s dračou tematikou. Dobrá slávnosť sa však napokon nezaobíde bez hudby! Programom nás preto bude sprevádzať renesančná folková skupina Gailard.

Tešíme sa na vás 13. a 14. augusta na Budatínskom hrade!

Vstupenky a všetky informácie nájdete na www.DracieDni.sk

 

Scroll to Top