Tajomstvá života

Považské múzeum obnovuje umelecké výstavy na hrade Strečno, ktoré budú aj v tejto sezóne inštalované v zrekonštruovaných priestoroch severného paláca. Prvou výstavou budú Tajomstvá života autorky Zuzany Doktorovej Zajacovej.

Zuzana Doktorová Zajacová študovala náuku o kovoch, tepelné a chemicko-tepelné spracovanie kovov a zliatin na Univerzite M. I. Kalinina v Peterburgu a po návrate domov absolvovala doktorandské štúdium na Žilinskej univerzite v Žiline. Práve tam sa náhodne začala jej cesta postupného osvojovania si výtvarných tajomstiev, ktorá trvá dodnes. „Jej tvorba je založená na hlbokých vnútorných zážitkoch, pocitoch a spoluprežívaní s inými ľuďmi. Po ukončení štúdia psychológie a fyzioterapie začala pracovať s ľuďmi v týchto oblastiach, čo značne ovplyvnilo jej výtvarnú výpoveď. Jedinečné je, že Zuzana je v tejto oblasti úplným samoukom,“ vysvetľuje kurátorka výstavy Petronela Vlhová z Považského múzea.

Výstava Tajomstvá života je malým výletom do krajiny tajomstiev s piatimi elementmi – živlami. Sú všade okolo nás , sú v nás samotných a v určitej miere ovplyvňujú aj našu životnú cestu… je to jedna zo záhad večnosti,“ približuje samotná autorka výstavy Zuzana Doktorová Zajacová.

Návštevníci hradu Strečno budú môcť výstavu obdivovať počas prehliadok každý deň od 18. júna do 16. augusta 2022.

Scroll to Top