O venčeku víly Malvínky

Považské múzeum pozýva v predvečer čarovnej svätojánskej noci, v piatok 23. júna, do Budatínskeho parku na magickú rozprávku nielen pre deti.  Špeciálne podujatie s názvom O venčeku víly Malvínky pripravilo divadelno-hravé zoskupenie RAZCA.

,,V našom zoskupení sa väčšinou zameriavame na témy spojené s históriou Žiliny a jej okolia. Tentokrát sme sa ale rozhodli pre zmenu a vytvorili čarovný rozprávkový príbeh,“ približuje autorka scenára Katarína Maršalová a pokračuje: „V jeden letný podvečer zavíta do Budatínskeho parku princ Damián z ďalekého Dobrohradu, aby popýtal o ruku krásnu, ale tak trochu namyslenú princeznú Anabelu. Tá s vydajom súhlasí pod podmienkou, že princ splní jednu úlohu. Musí jej priniesť venček víly. Úloha je to neľahká, pretože stretnúť naživo skutočnú vílu je takmer nemožné. A ak ju človek náhodou stretne, víla ho schytí do tanca a utancuje ho na smrť. Ešteže sa tam objavia víly – sestry Malvínka a Klementínka. No v tomto momente sa príbeh ani zďaleka nekončí…“ Podarí sa Damiánovi splniť želanie princeznej? A čo sa stane, keď do deja vstúpi kráľovná víl Zorana a kliatba víl z Dobrohradu?

Kto chce naživo stretnúť tajomné víly a iné rozprávkové bytosti, nech neváha a prihlási sa na zážitkové prehliadky Budatínskeho parku v piatok 23. júna o 17.00, 18.00 a 19.00. Kapacita prehliadok je obmedzená, preto je vhodné rezervovať si miesta na telefónnom čísle 0907 108 659.

Vstupné: základné 5 €, zľavnené 3 €, deti do 3 rokov zadarmo.

Plagát v plnej veľkosti TU
Scroll to Top