Budatínske leto – Otvorenie letnej sezóny

Otvorte s nami letnú sezónu na Budatínskom hrade! V nedeľu 7. júla vás čaká zaujímavý program. „Tento rok sme vymysleli nový koncept podujatia. Program sa nebude odohrávať na hlavnom pódiu, ale priamo v parku pod stromami. Návštevníci tak môžu sedieť na dekách a so svojimi najbližšími si vychutnať divadelné predstavenie O múdrej princeznej z Dvora zázrakov alebo koncert žilinskej kapely Vox Supra acoustic. Taktiež sa môžu tešiť na aktivity v Múzejnom mestečku, tvorivé dielne, fotokútik, dobové hry, čítanie s Krajskou knižnicou v Žiline a život sovičiek s Čarovnou mocou prírody,“ približuje kultúrna manažérka Považského múzea Sabina Pavlíková. Samozrejmosťou je chutné občerstvenie a remeselné stánky.

Chýbať nebudú ani zážitkové prehliadky v hrade, ktoré pripravuje divadelno-hravé zoskupenie RAZCA. „Klopadlo, meč, obraz a hodiny – tieto štyri predmety nachádzajúce sa v Budatínskom hrade ukrývajú v sebe zaujímavé príbehy spojené s históriou hradu a žilinského regiónu. Ak ich chcete spoznať a zároveň stretnúť žilinského kata, dve uhorské kráľovné či Jozefa Miloslava Hurbana, neváhajte a príďte do hradu,“ pozýva scenáristka Katarína Maršalová.

Otvorenie letnej sezóny sa koná v rámci prázdninového podujatia Budatínske leto.

Program podujatia Budatínske leto – otvorenie letnej sezóny 7. 7. 2024

Park 10.00 – 17.00

Múzejné mestečko – aktivity zamestnancov Považského múzea

Tvorivé dielne, fotokútik

Dobové hry pre všetky vekové kategórie

Čítanie s Krajskou knižnicou v Žiline

Čarovná moc prírody – sovičky

Remeselné stánky, občerstvenie

13.00 divadelné predstavenie O múdrej princeznej – Dvor zázrakov (pod platanom)

14.00 lektorovaná prehliadka parku s botaničkou Květkou Kickovou (pod platanom)

16.00 koncert kapely Vox Supra acoustic (v lipovej aleji)

Budatínsky hrad 10.00 – 17.00

Zážitkové prehliadky veže Príbehy predmetov Budatínskeho hradu – divadelno-hravé zoskupenie RAZCA: 10.00, 11.30, 13.15, 14.45, 16.15

Klasické sprevádzané prehliadky hradu: 10.45, 12.15, 14.00, 15.30, 17.00

Základné vstupné na podujatie je 4 €, zľavnené 2 € a deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. Parkovisko pred areálom hradu bude pre verejnosť uzatvorené, parkovať bude možné na dočasnom parkovisku na ulici Dolná v Budatíne. Prineste si deky, piknikové koše a užite si s nami skvelú prázdninovú nedeľu!

Plagát v plnej veľkosti TU
Scroll to Top