Deň otvorených dverí na archeologickom výskume

Pozývame vás na Deň otvorených dverí na archeologickom výskume hradiska Veľký vrch v Divinke. Ak vás zaujíma, ako prebieha výskum, čo archeológovia objavili a ako bude výskum pokračovať, dozviete sa práve v sobotu 15. augusta 2015. Deň otvorených dverí bude spojený s čistením okolia hradiska Veľkého vrchu. Súčasťou bude sprevádzanie po náučnom chodníku na hradisku, ktorý bol otvorený minulý rok, a zároveň si návštevníci pozrú skúmané miesta na akropole na Holom prielohu a Veľkých Salaškách.

Zraz pre záujemcov Dňa otvorených dverí na archeologickom výskume v Divinke je o 10. hodine pred Obecným úradom Divinka.

V mesiaci júl začala v úzkej spolupráci Považského múzea v Žiline, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Archeologického ústavu SAV Nitra a obce Divinka tretia sezóna pamiatkového archeologického výskumu hradiska Veľký vrch v Divinke na dokumentačné a vedecké účely. V tejto výskumnej sezóne výskum finančne podporil Žilinský samosprávny kraj a Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis.

Viac o archeologickom výskume sa dozviete TU

Scroll to Top