Aj Považské múzeum venuje Hodinu Zemi

Aj v roku 2018 sa Považské múzeum v Žiline zapojí do celosvetovej akcie Hodina Zeme. Symbolickým vypnutím osvetlenia na národných kultúrnych pamiatkach Hrad Strečno a Budatínsky hrad sa v sobotu 24. marca 2018 v čase od 20.30 – 21.30 hod. zapojíme do najväčšej celosvetovej kampane na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien.

Kampaň Hodina Zeme zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Slovensko sa zapojí do kampane po deviaty raz. Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá, a to doslova. Významné metropoly na svete tak podporia veľkú myšlienku na ochranu našej planéty.

Hodina Zeme neznamená len zhasínanie svetiel na hodinu raz za rok, ide o podporu myšlienky a uvedomelosť ľudí, ako naša planéta trpí, keď sa voči prírode nesprávame zodpovedne. Príroda je základom nášho života a od prírodných zdrojov, ktoré nám planéta poskytuje sme priamo závislí. V súčasnosti tlačí ľudstvo prírodné systémy na okraj a Hodina Zeme je preto šancou využiť silu jednotlivcov a požadovať zmenu v myslení a konaní. 

Podrobnejšie informácie o kampani HODINA ZEME nájdete TU

Zapojiť sa môžete aj Vy. V sobotu, 24. 3. 2018 o 20.30 miestneho času na hodinu, Hodinu Zeme, zhasnite svetlá vo svojej domácnosti, či firme a pridajte sa tak k miliarde ľudí po celom svete, k celosvetovej elite.

 

 

 

Scroll to Top