Budatínsky rínok

Tradičné podujatie, ktorým sa končí hlavná sezóna na Budatínskom hrade prinesie bohatý program v príjemnom prostredí. V sobotu 14. 10. to v areáli hradu ožije remeselným jarmokom, koncertmi a mnohými inými aktivitami. „Tešíme sa, že opäť budeme môcť privítať návštevníkov zo širokého okolia. Minulý ročník bol mimoriadne vydarený, čo sa týka programu aj návštevnosti. V podobnom duchu sme podujatie zorganizovali aj tento rok a veríme, že spolu vytvoríme príjemnú, pohodovú, jesennú atmosféru lákajúcu najmä rodiny s deťmi,“ pozýva riaditeľ Považského múzea Michal Jurecký.

Areál hradu sa otvorí o 10.00 a návštevníci sa môžu tešiť na pestrý výber remeselných stánkov s rôznymi domácimi výrobkami či farmárskymi produktmi. Svoju činnosť predstavia tiež stredné odborné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Chýbať nebudú tvorivé dielne zamestnancov Považského múzea či život sovičiek, ktorý priblíži zoskupenie Čarovná moc prírody. Do programu sa opäť zapojí Krajská hvezdáreň v Žiline a záujemcom ponúkne originálny zážitok v planetáriu a pohľad na nafukovacie sféry Mesiaca a Marsu. V hrade budú počas celého dňa prebiehať zážitkové prehliadky divadelno-hravého zoskupenia RAZCA, ktoré záujemcom sprostredkuje Drotársku rozprávku. Prítomní uvidia ako drotár Michal vďaka svojmu remeslu zachráni princeznú Veronku.

Hlavný program na pódiu začne o 13.00 slávnostným otvorením. „Na začiatok si deti aj dospelí užijú divadelné predstavenie Tri prasiatka v podaní Divadla zo šuflíka. Potom sa divákom predstavia interpreti miestnej kapely Dave Brannigan a vrcholom programu bude vystúpenie známej skupiny Vidiek. Ponuka aktivít je naozaj pestrá a na svoje si prídu všetky vekové kategórie,“ dopĺňa kultúrna manažérka Sabina Pavlíková.

Vstup do areálu hradu bude možný len s platnou vstupenkou, ktorú si návštevníci kúpia priamo na mieste. Za základný lístok zaplatia 5 eur, zľavnený bude stáť 2,50, deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. Na prehliadku hradu je možné ísť s platným lístkom z podujatia so zľavou. Parkovisko pred areálom hradu bude pre verejnosť uzatvorené, návštevníci môžu parkovať na dočasnom parkovisku na Dolnej ulici v Budatíne.

Program:

Hlavný program:

13.00 Slávnostné otvorenie

13.15 Tri prasiatka – Divadlo zo šuflíka

14.00 Dave Brannigan

16.00 Vidiek

Sprievodný program:

Pódium

Planetárium – Krajská hvezdáreň v Žiline o 10.00 a 10.45

Park od 10.00

Komentované pozorovanie Slnka, nafukovacie sféry Mesiaca a Marsu – Krajská hvezdáreň v Žiline

Tvorivé dielne – Považské múzeum

Remeselný jarmok

Prezentácia stredných odborných škôl

Čarovná moc prírody

Hrad 10.00 – 16.30

Zážitková prehliadka Drotárska rozprávka – RAZCA

Kaplnka 10.00 – 17.00

Výstava Chrámy priemyselnej doby

Drotársky pavilón 10.00 – 17.00

Výstava Čo drôt spojil, čas nerozdelí…

 

Plagát v plnej veľkosti TU
Scroll to Top