Budatínsky papierák

V sobotu 22. 6. 2024 sa bude už po piaty raz konať podujatie Budatínsky papierák, ktoré organizuje Považské múzeum a Klub papierových modelárov Žilina. Na Budatínskom hrade sa stretnú modelári zo Slovenska aj zahraničia, ktorí budú súťažiť o najkrajší papierový model. Podujatie začne o 10.00 a vyhlásenie výsledkov je naplánované o 14.00. „Udelená bude aj špeciálna cena za najkvalitnejšie a najkrajšie vyhotovený model automobilového veterána, teda vozidla, ktoré sa vyrábalo pred 40 a viac rokmi,“ približuje historik dopravy z Považského múzea Peter Šimko.

Súčasťou podujatia bude i výstava modelov pre verejnosť. Návštevníci sa môžu tešiť na modely cestných, leteckých, vodných či železničných vozidiel, vojenskej techniky a architektúry. Tento rok sa môžu záujemcovia zapojiť aj do workshopu, na ktorom si vyskúšajú výrobu jednoduchých trojrozmerných diel z papiera pod dozorom skúsených modelárov.  „Získajú základné znalosti, ako sa reže, ohýba, lepí a retušuje papier. Vyrobiť si môžu jednoduchý model autíčka, budovy či zvieratka. Workshop je vhodný aj pre deti od 6 rokov,“ doplnil P. Šimko. Na podujatí bude taktiež prebiehať predaj papierových vystrihovačiek.

Modelári, ktorí majú záujem pochváliť sa svojimi dielami, nájdu podrobnejšie info na odkaze: https://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=43&t=9880.

Plagát v plnej kvalite TU
Scroll to Top