Program na marec 2015

kohutV predveľkonočnom období pripravuje Považské múzeum v Žiline dve podujatia s tematikou jari. V Budatínskom parku budeme v sobotu 21. marca vynášať Morenu a na kvetnú nedeľu 29. 3. bude v parku duchovno-umelecko-dramatické stvárnenie krížovej cesty v spolupráci so Žilinskou diecézou. Na utorok 31. marca pripravujeme so spoločnosťou SPOSA slávnostné rozsvietenie veže Budatínskeho hradu na modro pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme.

Do Týždňa slovenských knižníc sa Považské múzeum opäť aj tento rok zapojí v dňoch 23. až 27. marca 2015. Počas tohto týždňa bude možná bezplatná registrácia nových čitateľov v Odbornej knižnici PMZA. Z nich vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý získa zaujímavý darčekový balíček. Súťažiť budeme počas spomínaného týždňa aj na Facebook-u Považského múzea.

Marec v múzeu by mal otvárať dvere aj obnoveným expozíciám v Terchovej a Čičmanoch. Rekonštrukčné a obnovovacie práce so sebou priniesli viaceré nečakané skutočnosti, preto sme termíny na otvorenie posunuli až na tento mesiac. Viac k tejto téme sa dozviete už čoskoro na stránke www.pmza.sk.

Počas celého mesiaca marec je v Sobášnom paláci v Bytči prístupná výstava Feudáli Horného Považia. Výstava potrvá do 26. apríla 2015.

 

marec

Scroll to Top