Fotogaléria: Deň otvorených dverí odbornej knižnice

Do podujatia Týždeň slovenských knižníc sa každoročne zapája aj Považské múzeum v Žiline, ktoré tento rok pripravilo pre návštevníkov Deň otvorených dverí odbornej knižnice. Registráciu zadarmo a malé knižné prekvapenie sme ponúkli všetkým záujemcom, ktorí nás v stredu 7. marca navštívili.

“Deň otvorených dverí bol veľmi aktívny, navštívili nás záujemcovia o odbornú knižnicu z Trnavy, Bratislavy a samozrejme aj zo Žiliny a okolia. Všetkým bol poskytnutý výklad so základnými informáciami o knižnici, taktiež aj informácie o prístupe do  katalógu knižnice, ktorý je pre verejnosť dostupný  na našej webovej stránke,” uviedla knihovníčka Janka Sakalová.  Ako ďalej dodala, návštevníci sa zaujímali o zloženie fondu, o možnostiach jeho využitia, o poskytovaní služieb knižnicou. Mnohí si priamo vybrali knihy a so záujmom si ich prezerali a taktiež využili možnosť bezplatnej registrácie do knižnice.
Potešili sa aj darčekom vo forme publikácií z edičnej činnosti múzea, ktoré si so sebou odniesli.
Na záver pridáme aj trochu štatistiky – knižnicu v rámci DOD navštívilo 31 záujemcov, z toho 6-ti využili príležitosť a bezplatne sa zaregistrovali.

Súčasťou Považského múzea v Žiline je špeciálna odborná knižnica s bohatým fondom takmer 12 600 knižničných jednotiek, z toho je 346 starých tlačí do r. 1918. 

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA

Scroll to Top