Wings For Life World Run / 6. 5. 2018

Tento rok sa mesto Žilina spolu s Považským múzeom v Žiline a VÚC Žilina zapája do celosvetovej charitatívno-bežeckej akcie s názvom WingsforLifeWorld Run, ktorá na celom svete pobeží v prvú májovú nedeľu, tj. 6.mája 2018.

Jedinečnosť preteku spočíva v tom, že štartuje na celom svete v rovnakom momente. V USA štartujú pri východe slnka a v Japonsku pri západe slnka. Pol hodiny po tom, čo odštartuje beh, vyráža pohyblivá cieľová čiara CatcherCar. Postupne dobieha bežcov, až kým nedobehne posledného na trati.

Beh je spojený s registračným poplatkom 15 €, ktorého celá výška putuje na výskum poranení miechy. V Žiline by sa malo tohto behu zúčastniť približne 250 bežcov.

Beží sa v 12 oficiálnych lokalitách na celom svete, plus v desiatke ďalších lokalít, v ktorých sa organizujú WingsforLifeWorld Run App Run-y (beh v rovnakom čase, ale s virtuálnym stíhacím vozidlom v mobilnej aplikácii*), medzi ktoré budeme patriť aj my.

V roku 2014 sa uskutočnil prvý ročník tohto charitatívneho behu. Rekord WingsforLife zatiaľ drží švédsky bežec AronAnderson, ktorý na podujatí v Dubaji zabehol celkovo 92,14 km. Medzi ženami je držiteľkou rekordu poľská vytrvalkyňa Dominika Stelmach, ktorú v Santiagu dostihol Catchercar po 68,21 km.

Beh u nás bude štartovať v parku Budatínskeho hradu, odtiaľ sa pobeží po nábreží Váhu a späť. Jedno kolo by malo mať približne 5,49 km. Začiatok je naplánovaný na 13.00 hod.

Info o spustení registrácie na organizované APP RUN-y je k dispoziícii na https://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/.

Registrácia prebieha v aplikácii WingsforLifeWorld Run APP, ktorá je dostupná na stiahnutie pre zariadenia iOS a Android.

 

Scroll to Top