Sezóna v Považskom múzeu

Sezóna roku 2022 bude v Považskom múzeu naozaj pestrá. A keďže v tomto roku oslavujeme  80. výročie od založenia múzea, veľké podujatia sa budú niesť v tomto duchu.

Leto začneme vo veľkom štýle na podujatí Zlaté časy budatínske, na ktorom sa vrátime do čias posledného majiteľa Budatínskeho hradu – grófa Gejzu Čákiho. Po dvoch rokoch bude na Budatíne Deň poľskej kultúry a po minuloročnom úspechu podujatia Dračie dni, sa v auguste uskutočnia opäť. V septembri budú návštevníci lúštiť spolu so Sherlockom Holmesom Záhadu srdcovej kráľovnej a v októbri sa stretneme na obľúbenej akcii Budatínsky rínok.

Na hrade Strečno sa môžu návštevníci tešiť na tradičné nočné prehliadky, ktoré sa uskutočnia v júli a v auguste a leto spestria i Hradné hry Žofie Bosniakovej. Tento rok budú novinkou koncerty Lenky Filipovej a Pavla Hammela v stredovekej dedine Paseka. Na konci leta sa bude konať Pasekanie a jeseň prinesie Cestovanie v čase. Sezónu ukončíme na Noci duchov, tekvíc a strašidiel.

Nočné prehliadky sa budú po prvýkrát konať aj v Sobášnom paláci v Bytči,  záujemcovia si ich budú môcť vychutnať v júli i auguste. Na konci septembra sa komentovanou prehliadkou rozlúčime s výstavou Remeslo má modré dno.

Rajecká Anča spestrí druhý augustový víkend mnohým rodinám s deťmi a program bude aj v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach.

Súčasťou Jánošíkových dní v Terchovej budú tiež aktivity v Expozícii Jánošík a Terchová pod názvom Zbojníckym chodníčkom.

Čičmany v tomto roku oslavujú 750. výročie prvej písomnej zmienky a čakajú ich aj hody a celosvetové stretnutie fujaristov. Počas podujatí bude možné navštíviť Objekty ľudovej architektúry.

Scroll to Top