Večer v Múzeu dopravy

Strávte večer v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach! Považské múzeum pozýva v sobotu 11. novembra na špeciálnu večernú prehliadku, ktorá odhalí expozíciu pod rúškom tmy. „Na takýto typ prehliadky boli v minulosti pozitívne ohlasy, preto sme sa rozhodli ju zopakovať. Návštevníci uvidia modelové koľajisko aj všetky ostatné exponáty len pri večernom osvetlení. Modelové vláčiky budú počas prehliadky simulovať reálnu prevádzku a záujemcovia uvidia aj ďalšie funkčné exponáty a modely ako parný stroj a telegraf,“ pozýva vedúci Múzea dopravy Peter Šimko.

Múzeum dopravy je najmladšou a rozlohou najmenšou expozíciou Považského múzea, ale počtom zaujímavých exponátov rozhodne prekvapí. K najväčším lákadlám určite patrí modelové koľajisko, ktoré zachytáva v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia či vzácny secesný pohrebný koč. Vystavený je tam dokonca aj model automobilu Súľov v skutočnej veľkosti. Okrem exponátov sa môžu najmä deti tešiť na rôzne interaktívne prvky.

Návštevníci môžu prísť kedykoľvek medzi 18.00 a 21.00 hod. Základné vstupné je 5 € a zľavnené 2,50 €. Lístky sa budú predávať na mieste.

 

Plagát v plnej kvalite TU
Scroll to Top