Hrad Strečno otvoríme už na Veľkú noc

Tohtoročná sezóna na hrade Strečno začína už na Veľkú noc. V tomto roku otvorí hrad prvýkrát svoje brány v sobotu 30. marca. Návštevníci si tak môžu užiť prehliadku aj počas veľkonočných sviatkov. Okrem osviežujúcej prechádzky ich čaká príjemné sprievodné slovo i nádherný výhľad z veže.

„Záujemcovia sa môžu tešiť na sprevádzané prehliadky, typickú atmosféru stredovekého hradu a veríme, že ich zaujme aj nová interaktívna expozícia, ktorú sme sprístupnili v minulom roku.  Venovaná je majiteľom a správcom hradu, ale tiež vojenským dejinám. To všetko je predstavené formou videopríbehu v hlavnej úlohe so Žofiou Bosniakovou. Podrobnejšie informácie návštevníci získajú v infokiosku a zabaviť sa môžu pri selfie wall alebo tieňohre,“ pozýva riaditeľ Považského múzea Mgr. Michal Jurecký.

Hrad Strečno bude od 30. 3. otvorený každý deň v čase od 9.00 do 17.00. Tento rok bude špeciálne venovaný najznámejšej majiteľke. Prvé podujatie s názvom So Žofiou na hrade sa bude konať v deň 380. výročia jej úmrtia – v nedeľu 28. 4. Deň detí bude zase spojený so 415. výročím jej narodenia. Počas leta nebudú chýbať obľúbené nočné prehliadky či Hradné hry Žofie Bosniakovej. Do minulosti sa hrad vráti na jesennom podujatí Cestovanie v čase a koniec sezóny si záujemcovia užijú v októbri na podujatí Noc duchov, tekvíc a strašidiel.

Priaznivci Považského múzea môžu počas veľkonočných sviatkov navštíviť aj iné expozície, všetky budú otvorené od 30. 3. do 1. 4. 2024.

Scroll to Top