Výnimočné diela umelkyne Evy Cisárovej-Minárikovej nájdu na viac ako dva mesiace domov v Drotárskom pavilóne v areáli Budatínskeho hradu. Autorka, pochádzajúca z Cífera, študovala na Vysokej škole výtvarných umení, kde neskôr aj vyučovala. Na umeleckú scénu vstúpila na začiatku 70. rokov 20. storočia monumentálnou tapisériou Čerešničky. Neskôr prišla s vlastnou technikou zvanou „maľbotkanie“, ktorej podstatou je zatkávanie farebných sieťových vreciek na zemiaky. Z tejto techniky návštevníci na výstave uvidia impresiu z krajiny inšpirovanú výsekom z turistickej mapy Považia zvanú Nad Považím. Tešiť sa môžu aj na Transparentné tapisérie, v ktorých využila prácu s textilným odpadom a drôtom. V roku 1990 založila na VŠVU Ateliér voľnej textilnej tvorby a zaviedla nové predmety. Osvojila si rôzne textilné techniky, napríklad aj starobylú zápästkovú techniku, pri ktorej pôvodný materiál nahradila drôtom a vznikli zaujímavé objekty s hravými názvami ako Zvonica, Dlaň či Palec.
Celý profesijný život sa venuje práci s textilom a zaujíma ju najmä jeho história. Zúčastnila sa na viac ako 200 výstavách doma i v zahraničí. Hovorí o potrebe udržiavania „textilnej pamäte“, vytvára si zbierku historických textílií z fragmentov čipiek, výšiviek, stúh, šnúrok či vyšívaných monogramov. Tie potom vkladá do sklenených škatuliek, rámov a textilných kníh. Niektoré z nich budú taktiež súčasťou výstavy. V roku 2003 získala titul mimoriadna profesorka a na Vysokej škole výtvarných umení pôsobila do roku 2008. V súčasnosti pracuje v slobodnom povolaní a pokračuje v tvorbe textilných kníh.
Jej originálne diela pod názvom Tkanie(a)nie uvidia návštevníci Drotárskeho pavilónu od 13. septembra do 24. novembra 2019. Kurátorom výstavy je historik umenia Považského múzea v Žiline Zdeněk Hogh. Vernisáž výstavy bude 12. septembra 2019 o 17.00.